Ракометарите отпатуваа за Египет: Силен мотив кај младите да се оправда довербата (ФОТО)

Македонската ракометна репрезентација попледнево отпатува за Египет каде од утре, со дуелот против Шведска, стартуваат настапите на избраниците на Данило Брестовац на Светското првенство 2021.

Огромен мотив има меѓу младите македонски репрезентативци да се оправда довербата на Брестовац, и пред светот да се покаже дека Македонија заслужува да биде на Мундијалот.

Иако, како што и на зиминување порачаа македонските ракометари, дека сето тоа беше обезбедено буквално во последен момент.

Се вчитува...