Ред Бул го претстави болидот за новата сезона во Формула 1 (ВИДЕО)

Формула 1 тимот на Ред Бул го претстави болидот за новата сезона во „најбрзиот циркуз“ во светот. Претстојната сезона во болидот на австриската екипа ќе бидат Макс Ферстапен и Серхио Перез. Новата сезона стартува на 28. март со трката за Големата награда на Бахраин.

 

Се вчитува...