Ремек-дело: Дибала од „мртов агол“ го изненади Облак

Пауло Дибала доби шанса од првата минута на вечерашниот дуел со Атлетико Мадрид, а Аргентинецот знаеше како да му се заблагодари на тренерот Сари за укажаната доверба.

Тој постигна фантастичен погодок пред самиот крај на полувремето за водство од 1-0, откако со феноменален удар речиси од „мртов агол“ успеа да ја смести топката под гредата и да го изненади Јан Облак.

Се вчитува...