Ремек-дело на Квадрадо, Јуве води во Мадрид (видео)

Маурицио Сари изненади со одлуката да му даде предност на Квадрадо пред Бернардески и Дибала во стартниот тим на Јувентус за вечерашното гостување против Атлетико Мадрид.

Сепак, тоа се покажа како вистински потег бидејќи токму колумбискиот интернационалец го отвори резултат, и тоа со маестрален гол откако ја смести топката во горниот агол од голот на домаќините.

Се вчитува...