Ренова официјално го промовираше Нехар Садики (ФОТО)

Ренова и официјално го промовираше своето најново засилување, централниот дефанзивец Нехар Садики.

21-годишниот Садики, чиј последен клуб е Работнички, следнава сезона ќе го носи дресот на „гипсарите“. Претходно во својата кариера Садики има настапи и за кумановски Милано и Еуромилк ГЛ.

Се вчитува...