Репрезентативците го испробаа теренот во Храдец Кралове (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската сениорска фудбалска репрезентација јунските подготовки ги завршува со натпревар против фавозизираната Чешка кој ќе биде одигран во Храдец Кралове в понеделник со почеток од 18 часот.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски во добро расположение денеска го одбработија тренингот на арената „Малшовичка“.

 

Се вчитува...