Репрезентативците влетаа на прес кај Мрме, тој во солзи: „Македонијо среќна си што го имаш Пандев Велики“

ЕКИПА во Тбилиси, Грузија

Владимир Булатовиќ

Македонските репрезентативци не дозволија одржување на вообичаената прес-конференција на селекторот Игор Ангеловски по победата над Грузија и пласманот на Европско првенство.

Солзи радосници кај селекторот Ангеловски кој се заблагодари на сите за поддршката изминатиов период истакнувајќи дека Македонија го има „Пандев Велики“.

Се вчитува...