Ристовски – Манасков, беспрекорен „брз центар“ (видео)

Романија повторно инсистира на „седум на шест“ против Македонија, а нашите ракометари го искористија тоа за постигнување на лесен погодок пред крајот на полувремето.

Домаќините постигнаа прекрасен погодок за водство од 11-8, но Ристовски забележа дека неговиот колега од спротивната страна Попеску доцни со враќањето на терен, веднаш го проигра Манасков, а овој со удар директно од центарот на теренот го матираше голманот на Романија.

Се вчитува...