Рома го враќа Франческо Тоти на голема врата?

Семејството Фридкин, новите сопственици на италијанскиот калчолигаш Рома, сакаат да направат популарен потег и да го вратат легендарниот Франческо Тоти во клубот. „Принцот на Рим“ имаше несогласувања со поранешните челници и замина, но новиот извршен директор Фиенг веќе имал преговори со Тоти и му понудил да се врати назад на голема врата со важна функција.

Секако дека фановите на „волчицата“ ќе го поздрават овој потег на новото раководство, а во опција се две опции, Франческо Тоти да биде потпретседател или пак спортски директор на клубот.

 

 

Се вчитува...