„Романтичарите“ пред елиминација: Втор гол за Динамо Минск (ВИДЕО)

Работнички е на прагот на елиминација од Лигата на Европа, откако губи со 2-0 против Динамо Минск на реванш натпреварот што се игра во Белорусија. Во 70.минута, Галовиќ со удар со глава го доведе белорускиот претставник во водство со 2-0, па „романтичарите“ сега им се потребни два гола во завршницата, доколку сакаат да минат во следната фаза.

Goal Galovic N. (2:0) Dinamo Minsk vs Rabotnicki by ylberenexhipi

Се вчитува...