Роналдо, Георгина и децата си ја прославија „Ноќта на вештерките“ (ФОТО+ВИДЕО)

Ниту Кристијано Роналдо заедно со својата вереница Георгина Родригез и четирите деца на португалската ѕвезда не пропуштија да го прослават празникот „Ноќта на вештерките“ (Халовин).

Откако на Инстаграм ја објавија својата празнична семејна фотографија, потоа и самиот Роналдо во име на целиот Јувентус не пропушти да го честита овој празник, кој главно си го одбележува католичкиот свет….

Се вчитува...