Роналдо изненади со новиот имиџ (фото)

Кристијано Роналдо за првпат се појави во тимот на Јувентус по репрезентативната пауза, а Португалецот наместо со залагање и добра игра, во првото полувреме падна во очи со својот нов имиџ.

Своевремено сличен стегач околу главата носеше Гути, но асот на Реал Мадрид имаше и подолга коса. Кај Роналдо, улогата на новиот моден детал дефинитивно е нејасна.

Се вчитува...