Роналдо од пенал за тешка победа на Јунајтед во Норвич (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед се изнамачи за да дојде до минимална победа од 0-1 на гостувањето против „фенерџијата“ Норвич во 16. коло од Премиерлигата.

Единствениот погодок беше дело на Кристијано Роналдо од пенал во 75. минута од средбата…

По овој триумф Јунајтед се израмни со Вест Хем со 27 бода на делба на четвртата позиција на табелата.

Се вчитува...