„Росонерите“ со стил се збогуваат од Ибра, Златан со солзи во очи од нив

Златан Ибрахимовиќ по крајот на денешниот натпревар се збогува со Милан, а најверните навивачи со стил се збогуваа од него.

ПРед денешниот меч со Верона, на „Сан сиро“ се појави транспарент „GODbye“, алудирајќи на фактот дека Ибра многупати се шегувал дека тој е Бог на фудбалот.

Сето ова Швеѓанецот го прими со солзи во очите.

 

Се вчитува...