Само 24 часа траеше радоста на навивачите на Ферари – И покрај пол-позицијата механичарите не успеаја да го подготват болидот на Леклер (ФОТО)

Навивачите на Ферари по долго време конечно вчера имаа причина за задоволство откако Шарл Леклер ја освои пол-позицијата за големата награда на Монако. Сепак, од старите навики се уште не можат да побегнат од италијанскиот тим, бидејќи поради инцидентот што го имаше на крајот на квалификациите Шарл Леклер, од боксот на Монтежанинот не успеаја да го подготват болидот за денешната трка, па тој не се најде на стартот.

 

 

Се вчитува...