Сари го сака Феран Торес во Јуве

Италијанскиот првак Јувентус сака да го подмлади составот, а тренерот Маурицио Сари веќе направи план за ново заилување на навалната линија. Тој посакува во Торино да го види Феран Торес, 20-годишниот крилен напаѓач на Валенсија. Сепак, тоа нема да биде лесна мисија за раководството на „старата дама“ со оглед дека Феран Торес има откупна клаузула од 100 милиони евра.

Јувентус се надева дека ќе може да отпочне преговори со Валенсија и да понуди двајца свои фудбалери во пакетот за трансферот на Феран Торес. Сари е подготвен да испрати двајца фудбалери од одбраната на „Месталја“, Даниеле Ругани и Матија Де Шилјо.

Се вчитува...