Се случи и тоа – Мбапе му даде гол на Буфон

Монако е елиминиран од Лигата на шампионите, но ако ништо друго Килијан Мбапе ќе го памети денешниот ден по првиот гол што му го даде на Џанлуиџи Буфон.

Младиот ас на Монако е роден по настапот на Буфон на СП 2016, по првиот меч го смени дресот токму со легендарниот голман, а вечерва дочека и да му даде гол на еден од најдобрите светски голмани на сите времиња.

Kylian Mbappé GOAL HD Juventus 2 1 Monaco 09… by footballTV

Се вчитува...