Сеир на денот – Голден Стејт и Детроит во епизодата „Бени хил“ (ВИДЕО)

Дека во НБА играат најдобрите кошаркари во светот е и повеќе од доволно да се каже, но дека и тие знаат да „немаат свој ден“ и тоа како е можно.

На натпреварот меѓу Голден Стејт и Детроит се случи интересна ситуација во која двата тима буквално не можеа да го погодат, а целата ситуација потсетуваше на една од епизодите на легендарниот комичар Бени Хил.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Се вчитува...