Секој пораз боли, но најмногу тој пред својата публика (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Одбојкарската репрезентација на Македонија и во третиот обид не успеа да стигне до златото во Европската сребрена лига.

Овојпат пречка за „спартанците“ беше Данска која во финалниот меч на Ф4 во Струмица ги совлада со со 3-1, по сетови (25-23, 19-25, 25-27 и 19-25).

Секој пораз е болен, но посебна болка носи кога ќе загубиш во финале, особено кога тој меч се игра на домашен терен пред македонската публика.

 

 

 

 

Се вчитува...