Севилја се спаси од пораз против Еибар, но веќе го загуби ‘здивот’ со водечката тројка во Ла Лига… (ВИДЕО)

Севилја веќе и дефинитивно го загуби здивот во трката со најдобрите три шпански клуба за водечките две позиции во Ла Лига. Во 23. коло Севилја пред своите навивачи едвај успеа да се спаси од пораз од Еибар, откако имаше негатива од 0-2 а стигна до реми (2-2) со два гола во последните минути од средбата.

Еибар до предност дојде со голот на Орелана во 22. минута…

На 0-2 зголеми Бразилецот Чарлс во 63. минута…, а домашните преку Бен Једер во 88. минута и Сарабија во 92. минута успеаја да стигнат до реми.Севилја сега со 37 бода е на седум бода од третопласираниот Атлетико Мадрид.

Се вчитува...