Шекил проговори српски – причината е Никола Јокиќ (видео)

Шекил О’Нил важи за голем фан на Никола Јокиќ, а легендарниот американски центар упати бројни комплименти на адреса на асот на Денвер Нагетс по синоќешниот триумф над Портланд.

Најдоброто Шекил сепак го сочува за крај, кога на српски јазик му честиташе на Јокиќ веднаш по натпреварот, порачувајќи му „Сјајна игра, брате“.

Честитката на српски јазик на Шекил О’Нил до Јокиќ може да ја видите на 1:41 временски исечок од видеото…

Се вчитува...