Шишковски поцрвене, Докса загуби

Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски доби црвен картон на средбата со Неа Саламис пред репрезентативната пауза во кипарскиот шампионат.

Чуварот на мрежата на Докса во 47. минута доби директно исклучување, и мораше предвреме да биде испратен во соблекувалната. Неговиот тим на крајот загуби со 2-0.

За гостите во тимот до немаше ниту Душко Трајчевски кој е повреден. Шишковски во понеделник треба да се појави на собирот на репрезентацијата за натпреварите со Италија и со Англија.

Се вчитува...