Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред мечот со Рига (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалскиот шампион на Македонија, Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред утрешниот меч против Рига во 2. коло од новоформираната Конференциска лига на УЕФА.

Тетовци заминаа во Летонија на поправка по елиминацијата од Мура во квалификациите од Лигата на шампионите.

Натпреварот на „Сконтос“ стадионот во Рига е закажан за утре со почеток во 19 часот.

 

 

 

Се вчитува...