Шкендија со негатива по првото полувреме во Рига… (ВИДЕО)

Шкендија има негатива од 0-1 по првото полувреме на гостувањето против Рига во Летонија на првиот натпревар од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига.

Летонците дојдоа до предност со погодокот на Весли Ната уште во 13. минута од средбата…

 

Во отворен натпревар и Шкендија имаше можности за погодок, но останаа нереализирани.

Се вчитува...