Шкупи ремизираше без голови со косовска Дрита

Фудбалерите на Шкупи ремизираа без голови на пријателскиот натпревар против косовска Дрита, кој се одигра на стадионот на тренинг центарот на ФФМ.

Чаирчани имаа повеќе можности за погодок на дуелот, но повторно затаи реализацијата.

Шкупи на денешниот натпревар против Дрита настапи во следниот состав: Тулио, Демир, Илјази, Кривањева, Илиески, Бајрами, Билали, Дембо, Сержињо, Мухарем, Јурина.

Се вчитува...