„Шлаг на тортата“ – Митревски погоди од гол на гол (видео)

Македонските голмани имаа фантастичен настап на вечерашниот дуел со Чешка, а „шлаг на тортата“ по бројните интервенции стави Никола Митревски, постигнувајќи погодок од гол на гол, за уште поголема еуфорија на трибините на „ВИП Арена“.

Се вчитува...