Шок во Минхен – Унгарија води против Германија (ВИДЕО)

Унгарија стигна до изненадувачко водство против Германија на натпреварот од последното коло од групата Ф на Европското првенство. Адам Салај во 11. минута ја замолкна „Алијанц арената“ и го направи ултра интересно последното коло во овој сегмент.

На вториот меч од оваа група Франција и Португалија се уште ги имаат почетните 0-0, што значи дека со овие резултати Германците се елиминирани од Европскиот шампионат.

Голот на Адам Салај можете да го видите на следниот линк.

 

 

 

Се вчитува...