Што ли го снајде Челси? Сити за 25 минути му даде четири гола…

Манчестер Сити игра фуриозен натпревар на „Етихад“ против Челси. Тимот на Пеп Гвардиола по само 25 минути обезбеди неверојатна предност од 4-0. Рахим Стерлинг во четвртата минута донесе водство, следеа два гола на Серхио Агуеро во 13. и во 19.минута, а Илкај Гундоган во 25.минута зголеми на 4-0.

Се вчитува...