Силекс е жив: Георгиев од пенал за триумф над Вардар (ВИДЕО)

Силекс оствари значаен триумф (1-0) над Вардар и се израмни бодовно со Македонија ЃП во пресрет на гостувањето во Ѓорче Петров во следното коло. Кратовци се обидуваат да го избетнат осмото место на табелата кое води во бараж.

Бобан Георгиев од пенал в 33.минута го постигна победничкиот погодок за Силекс. Филип Гачевски го прочита неговиот удар, но не успеа да го скроти.

Се вчитува...