Силекс ремизираше против Висла Краков

Македонскиот прволигаш Силекс со реми против полскиот тим Висла Краков ги стартуваше пријателските натпревари на подготовките во Анталија. Кратовци одиграа 1-1 против Висла.

Полјаците поведоа во десеттата минута со голот на Чука, а Силекс израмни преку Иван Ивановски пред самиот крај на првото полувреме.

До крајот на подготовките во Анталија, македонскиот тим ќе тестира и против вториот тим на ЦСКА Москва, Витоша, Ботев Враца, Актобе и против Химки.

Се вчитува...