Бајлс поради повреда се повлече од тимскиот натпревар!

Една од најголемите ѕвезди на Летните олимписки игри во Токио, американската гимнастичарка Симон Бајлс поради повреда мораше да се повлече од тимското финале. По лошиот настап во првата дисциплина која беше прескок, поради повреда мораше да го заврши настапот.

Останува знак прашалник дали ќе биде подготвена за индивидуалните настапи каде од игрите во Рио во 2016 брани три злата и една бронза.

 

Се вчитува...