Сите во Шкупи подготвени: На победа и против Санта Клара (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Шкупи на националната арена „Тодор Проески“ го одработуваат официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар со Санта Клара во 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига.

Чаирчани се подготвени за надигрување со фаворитот најавувајќи дека со мудра игра ќе се игра на победа и против португалскиот тим.

Тренерот Гоце Седлоски низ последниот тренинг го финализира и тактичкиот изглед на тимот за утрешната пресметка со Португалците…

 

Се вчитува...