Скопје ја доби голеадата против Тетекс

Новиот прволигаш Скопје славеше над Тетекс со 3-2 во голеадата на стадионот во Автокоманда. Гостите поведоа со голот на Иванов.

Следеше одговор на Скопје со три гола и тоа на Јашаровски, Трајановски и Новески, а до крајот тетовци успеаја само да намалат на 3-2 со голот на Масевски.

 

Се вчитува...