Славјето трае во „Вароши“: „Комити“ не ја напуштаат салата, Парондо во рацете на навивачите (ФОТО)

Славјето на вардаровите навивачи во салата „Вароши“ во Сегед по пласманот на Вардар на Ф4 завршницата во Келн се уште трае.

Најверните вардарови навивачи, „Комитите“ не ја напуштаат салата во Унгарија и натаму прославувајќи го пласманот на својот тим меѓу најдобрите четири екипи во ракометна Европа.

А, славјето не го пропушти и тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо кој се најде во рацете на вардаровите навивачи. Парондо за нив е сега херојот број еден кој го трасираше новиот европски пат до Келн.

Се вчитува...