Со ваква игра тешко се парира на Санта Клара… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкупи е сосема извесно пред завршување на европското лето откако доживеа убедлив пораз од 0-3 од португалската Санта Клара во Скопје во првиот натпревар од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига.

Крајно разочарувачко издание на составот на Гоце Седлоски кој апсолутно беше далеку и од минимален квалитет на терен за парирање на португалскиот состав. Шкупи единствено демонстрираше дека е далеку од можност да парира во Европа…

 

Се вчитува...