Солскјер не е задоволен: Можеше да биде 8-6 за Рома

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е среќен што неговиот тим се пласираше во финалето на Лигата на Европа, но исто така и разочаран што „црвените ѓаволи“ беа поразени од Рома на реваншот.

Јунајтед загуби во Рим со 3-2, сепак, но тоа не влијаеше на конечниот исход бидејќи го добија првиот натпревар во Англија со 6-2.

„Се чувствувам добро кога сум во финалето. Одигравме добро полувреме на „Олд Трафорд“ и тоа нè однесе понатаму. Разочаран сум што загубивме во Тим, особено од тоа како игравме во второто полувреме. Лесно можеше да биде 8-6 за Рома! Беше чудна игра, постојано им дававме топка, но за среќа го имаме еден од најдобрите голмани во светот. Ние сме во финалето и сите едвај го чекаме 26 мај“, рече Солскјер.

„Црвените ѓаволи“ ќе играат против Вилјареал за трофејот во Лигата на Европа, откако „жолтата подморница“ го порази Арсенал во полуфиналната пресметка.

Се вчитува...