Солзи, радост, еуфорија – И одбојкарите со „Бисер Балкански“ на патот кон ЕП (ВИДЕО)

Сосема очекувано нескриена беше радоста кај македонските одбојкари кои со победата од 3-1 против Турција во последното квалификациско коло обезбедија нов настап на Европско првенство оваа година.

Па на крајот од натпреварот во СЦ „Борис Трајковски“ уште еднаш ечеше „Бисер балкански“, овој пат од одбојкарските срца на патот кон новото место меѓу најдобрите на Стариот континент…

Се вчитува...