Сопругата на српски фудбалер предизвика бура реакции во САД: „Убијте ги тие г.мна“

Сопругата на српскиот фудбалер Александар Катаи, Теа Катаи предизвика бура од реакции во САД откако на својот Инстаграм профил изнесе прилично жестоки ставови за протестите во земјата.

Теа, очигледно не внимавајќи што пишува, препорача дека „треба да убијат сите г.мна кои протестираат“, но и други жестоки коментари. Ваквите ставови наидоа на револт кај навивачите на ЛА Галакси каде настапува Катаи. Поради сето тоа лесно може да се случи Катаи да добие и раскин на договорот од клубот.

Александар многу брзо се огласи со извинување, истакнувајќи дека не го дели тој поглед на светот и ги осудува таквите ставови на сопругата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandar Katai (@aleksandarkatai) on

ЛА Галакси исто така ги осуди нејзините ставови, но навивачите отворено бараат Катаи да го напушти клубот.

Се вчитува...