Спектакл во Белград: Култхард возеше Формула 1 болид низ улиците на српската метропола (видео)

Жителите на Белград беа сведоци на вистински спектакл откако по улиците на српската метропола можеше да се проследи легендарниот Ф-1 возач Дејвид Култхард како вози болид на тимот на Ред Бул.

Стануваше збор за болидот со кој Себастијан Фетел стигна до титулата во 2011 година, а Култхард приреди шоу за илјадниците фанови кои ниту силниот дожд не ги спречи да дојдат и да присуствуваат на овој спектакл.

Видеото од спектаклот низ улиците на Белград можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...