Спектакуларен гол на Иличиќ од половина терен (ВИДЕО)

Јосип Иличиќ постигна неверојатен гол во фантастичното издание на Аталанта на гости против Торино. Тој во 53.минута постигна гол од половина терен откако забележа дека голманот на Торино е излезен далеку од гол – линијата…

Се вчитува...