„Специјалниот“ доби и специјален пречек во Рим (ВИДЕО)

Жозе Мурињо пристигна во главниот град на Италија каде во наредните неколку часа ќе биде и официјално промовиран како нов тренер на Рома и веднаш приреди вистинска сензација.

Португалскиот стратег беше пречекан од навивачите уште на самиот аеродром, но тие беа бројни и по улиците на Рим. „Љубовта“ ја возврати и самиот Мурињо кој ги поздравуваше навивачите.

Се вчитува...