„Специјалниот“ ги откри своите фаворити за ЕВРО: Овие четири селекции…

Легендарниот тренер Жозе Мурињо истакна четири репрезентации за кои верува дека би можеле да стигнат до злато на претстојното Европско првенство (14 јуни – 14 јули).

Португалскиот стручњак, кој следната сезона ќе го води Фенербахче, во интервју за „Гол“ ги посочи домаќинот Германија, неговата поранешна репрезентација, ривалите на Србија во групата Ц, Англија и Франција.

Се вчитува...