Специјалци упаднаа на тренингот на Партизан, драматично апсејќи го голманот на тимот… (ВИДЕО)

Специјалните сили на полицијата на Србија упаднале на тренингот на ракометниот клуб Партизан, драматично апсејќи го голманот Војислав Ѓорѓевиќ.

Ѓорѓевиќ е уапсен под сомнении дека е член на криминалната група на Вељко Беливук, познат како Веља Невоља.

Драматичното апсење на 19-годишниот голман предизвикало шокираност кај неговите соиграчи и членови на стручниот штаб на Партизан. Од клубот барале објаснување од полицијата, но соопштено е дека безбедносните сили наредниве денови ќе излезат со дополнителни информации. Покрај ракометниот голман, уапсени се уште неколку членови на криминалната група, а по дел, кои се во бегство, се уште трае потрагата.

Се вчитува...