Спинацола се појави со патерици, па доби аплауз од сонародниците (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на Италија на ЕВРО 2020 синоќа доживеа вистински хорор откако ја скина Ахиловата тетива против Белгија, па сега го чека пауза од неколку месеци.

Спинацола денеска пристигна на ручек на репрезентацијата, а неговите колеги и сонародници го поздравија со аплауз, по што заминаа да го прегрнат.

Се вчитува...