Србинот Митровиќ го постигна најлудиот гол во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Српскиот интернационалец Александар Митровиќ го постигна веројатно најлуидот гол во историјата на фудбалот.

Тој на неговиот Фулам му донесе водство од 0-1 на гостувањето кај Хадерсфилд во Чемпионшип откако буквално ни самиот сигурно не знае како даде гол.

Голманот на Хадерсфилд Скофилд на лош начин ја исфрли топката која не одеше директно накај Србинот. Сепак, му помогна тоа што се лизна што беше доволно топката да заврши во неговото тело, а од таму во голот на Хадерсфилд.

 

 

Се вчитува...