Стеф Кари прв кошаркар во НБА со два договори вредни повеќе од 200 милиони долари

Првата ѕвезда на Голден Стејт Вориорс испиша нова историја во НБА лигата откако стана првиот кошаркар кој во два наврати добивал договор вреден повеќе од 200 милиони долари.

Тој изминатата ноќ го продолжи договорот со Вориорс на уште четири години за 215 милиони долари. Кари е трикратен освојувач на НБА лигата, а во два наврати беше избиран за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrian Wojnarowski (@wojespn)

Се вчитува...