Стерлинг во супер-акција од три потези го реши Саутемптон… (ВИДЕО)

Манчестер сити дојде и до шестата победа сезонава во Премиерлигата славејќи со 0-1 на гостувањето против Саутемптон во 14. коло.

Творец на победата на „граѓаните“ беше Рахим Стерлинг со голот уште во 16. минута, по прекрасната акција во три потези…

 

Сити со 23 бода сега се проби на петтата позиција на табелата, и натаму со осум бода минус во однос на првопласираниот Ливерпул.

Се вчитува...