Стојановски со победа во Купот на Франција доаѓа во „балонот“ во Талин

Војдан Стојановски резултатски успешно го „помина“ својот последен меч пред да му се придружи на нашиот национален тим во квалификациите за Евробаскетот 2022. Гравелин по продолженија со 107-100 го елиминираше Денаин во 1/16 финалето од Купот на Франција.

Капитенот на „црвено-жолтите“ одигра скоро 23.минути. Притоа реализираше ефект од осум поени (1/1 за три, 1/3 за два и 3/3 за еден поен), плус три асистенции и два скока.

По задолжителното ПЦР тестирање по враќањето во Данкерк, веќе од понеделник, Стојановски ќе им се приклучи на своите репрезентативни соиграчи на патот кон Талин, и ќе му се стави на располагање на селекторот Александар Тодоров за средбите против репрезентациите на Италија и на Естонија.

Се вчитува...