Столе се врати меѓу стативите, Рајо славеше над Алавес (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Столе Димитриевски по ситната повреда која ја заработи на мечот против Италија, поради која мораше да го пропушти дуелот против Малта се врати меѓу стативите за својот Рајо Валјекано.

Тој и неговиот соиграчи во првиот меч од 5. коло во шпанската Ла лига славеа на домашен терен против Депортиво Алавес со 2-0.

Водство од 1-0 за домаќините донесе Палазон во 43. минута, додека конечните 2-0 беа дело на Де Фрутос во 82. минута.

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...