Струга ТЛ и Шкендија без голови во дербито, Шкупи со минимално водство против Вардар на полувремето (ВИДЕО)

Струга ТЛ и Шкендија играат без голови по првите 45 минути во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига, но Шкупи води против Вардар со 1-0 со што се издвојува, во моментов, на врвот од табелата пред конкурентите за титулата.

На теренот во Чаир, на огромно задоволство на бројната навивачка публика на Шкупи, лидерот во шампионатот дојде до предност со голот на Арби Воша во 25. минута од средбата.

ПМФЛ – 13. КОЛО (прво полувреме)
Скопје: ШКУПИ – ВАРДАР 1-0
Воша 25′
Струга: СТРУГА ТЛ – ШКЕНДИЈА 0-0
ВЧЕРА
Штип: БРЕГАЛНИЦА – МАКЕДОНИЈА ЃП 2-3
Велкоски 50′, Калпачки 54′ – Мишевски 23′, Стојков 26′, Алији 44′
Скопје: РАБОТНИЧКИ – СИЛЕКС 1-0
Деспотовски 54′
Кавадарци: ТИКВЕШ – ГОСТИВАР 2-2
Спахиу 38′, Ивановски 90’+1 – Абдула 12′, Атиемвен 34′
Охрид: ВОСКА СПОРТ – АП БРЕРА 1-1
Јашароски 61′ – Галевски 65′

Се вчитува...